Gamta ruošiasi sezono kaitai, o mums pats laikas išvalyti organizmą nuo to, ko prisivalgėmė su blogai nuplautais vaisiais ir daržovėmis per vasarą. Ir ne tik. Dažnai pamirštame, kad mūsų aplinkoje gausu įvairių parazitų. Tai kirmėlės, kitaip vadinamos helmintais, kuriomis apsikrečiama nuo neplautų vaisių ir daržovių, per  nevisada nusiplaunamas rankas, ypač būnant gamtoje, per trumpai termiškai paruoštą mėsą, žuvį bei geriant užkrėstą vandenį. Ypač budrūs turėtų būti tėveliai, kurių atžalos dažnai paglostę šuniuką ar kačiuką, paskui tomis pačiomis neplautomis rankomis ima maistą.

    Kokie gi tie požymiai, kad mūsų organizme apsigyveno nepageidaujami „įnamiai“? Vienas pagrindinių požymių, kad turite parazitų yra nesveika oda. Žarnyno parazitai gali sukelti įvairius išbėrimus, lemti kitas alerginio tipo reakcijas. Vaikams miegant ypač būdingas griežimas dantimis. Mūsų mažieji dažnai serga peršalimo ligomis, nes kirmėlės „atima“ maisto medžiagas ir palieka savo šalinimo produktus – toksinus. O tai silpnina imunitetą. Apie parazitų buvimą organizme gali liudyti svorio didėjimas arba net jo mažėjimas, besaikis alkio pojūtis, nemalonus burnoje jaučiamas skonis ir kvapas. Parazitai dirgina žarnų sieneles, todėl jais užsikrėtusius žmones dažnai vargina sutrikęs virškinimas, pilvo pūtimas ir maudžiantis skausmas, o neretai vidurių užkietėjimas ar atvirkščiai viduriavimas.

   Rudenį gamta dovanoja mums daugybę natūralių priemonių, padedančių kovoti su organizmo parazitais, o tuo pačiu natūraliai stiprinančių sveikatą. Įtraukite šiuos produktus į savo kasdieninę mitybą, papildykite savo kasdieninius patiekalus ir netrukus džiaugsitės puikia savijauta.

Antiparazitinį poveikį turintys prieskoniai

    Bazilikas – tai prieskonis, turintis stiprų antiparazitinį poveikį vienaląsčiams parazitams. Labai patogu, ruošiant maistą, naudoti džiovinto 45 laipsnių temperatūroje augalo miltelius. Bazilikas tiks įvairiuose troškiniuose, sriubose, salotose, o kad jo savybės nebūtų prarastos juo gardinkite maistą gaminimo pabaigoje.

   Česnakas  –  tai vaistinis augalas, žinomas jau nau senų laikų.  Jo antiparazitinis efektas pasireiškia visuose  žmogaus organuose ir sistemose. Česnako poveikio spektras labai platus – nėra tokių parazitų, kurių jis negalėtų sunaikinti. Geriausiam poveikiui česnaką naudokite šviežią.

  Mairūnas  –  sveikas ir naudingas prieskonis, kuris naikina bakterijas ir vienaląsčius parazitus. Mairūnas vartojamas įvairiems patiekalams gardinti, o taip pat iš jo gaminamos tinktūros arba geriama arbata.

  Petražolė – populiari prieskoninė žolelė. Geriausiai petražolės naikina grybelius ir bakterijas virškinimo sistemoje (aktualūs gali būti virškinimo fermentai). Iš jų galima ruošti užpilus, arbatas, šviežias ar džiovintas dėti į maistą. Petražolės ypač efektyviai veikia parazitus, kurie aktyvuojasi organizmui persišaldžius ar pervargus. Šviežios petražolių sultys (2 šaukšteliai ryte ant tuščio skrandžio) – puiki antiparazitinė priemonė, esant trichomonozei ir chlamidijoms.

 Antiparazitinį poveikį turintys laukiniai augalai ir grybai

    Bitkrėslė  –  labai naudingas antiparazitiniam valymui, tačiau nuodingas augalas vartojant be saiko. Todėl labai svarbu neperdozuoti. Esant virškinamojo trakto parazitams ar žarnyno infekcijoms, apsinuodijimui, reiktų naudoti bitkrėslės žiedų nuovirą. Arbatinį šaukštelį susmulkinto džiovinto augalo užpilkite stikline virinto vandens ir palikite uždengtą 15-20 min., nukoškite ir gerkite 2-3 kartus dienoje.

Dilgėlė  – tai augalas, kurio naudingos savybės buvo žinomos jau senovėje. Šio augalo poveikio spektras platus: veikia ne tik odos, plaukų, bet ir plaučių bei žarnyno parazitus.

Kadagys  – vienas įdomesnių augalų, augančių pamiškėse ir laukymėse, pasižymintis naudingomis savybėmis.  Kadagio lapuose ir vaisiuose yra aromatinio aliejaus, kuris pasižymi antiparazitinėmis savybėmis. Susmulkintus jo lapus ir vaisius galima dėti į salotas, pirmus ir antrus patiekalus. Kadagys veikia ir naikina lervas, virusus ir grybelius, kurie gyvena kvėpavimo takuose ir aktyvizuojasi, kai organizmas peršąla.

Pelynas  – pats karčiausias augalas pasaulyje, naudojamas gydyti nuo kirmėlių. Ši vaistažolė ypatinga savo savybėmis, tačiau pelynas nėra tinkamas naudoti, jei esate alergiški kiečiams, o taip pat nėštumo, žindymo metu. Kaip paruošti pelyno arbatą: arbatinį šaukštelį džiovintos susmulkintos pelyno žolės užpilkite 2 stiklinėmis virinto vandens, palaikykite uždengus, nukoškite po 10-15 minučių ir gerkite maždaug pusvalandį prieš valgį.

Voveraitės  – grybai, randami eglynuose ir pušynuose birželio-spalio menesiais, o kartais ir ilgiau. Be daugybės naudingų savybių šis grybas pasižymi dar ir tuo, kad naikina ne tik organizmo parazitus, bet ir jų kiaušinėlius. Gal kiek neįprasta, tačiau siekiant antiparazitinio efekto naudingiausia suvalgyti kasdien po 1-2 žalias voveraites. Jas tiesiog kruopščiai nuvalykite ir drąsiai galite skanauti.

Papasakojome tik apie mažą dalelę šiuo metu gamtoje randamų mūsų organizmą švarinančių augalų ir grybų. Daugiau sužinoti  apie  kitus natūralius organizmo valymo būdus  galite: https://www.zaliojidezute.lt/ arba paskambinus tel.:  +370 624 04667

Violeta Varnienė

Įkeliama