Turbūt pirmą kartą Lietuvos istorijoje jus pasiekia tokio tipo žemėlapis, kuriame pavaizduota lapų pageltimo situacija Lietuvoje.
Apklaustos visos meteorologijos stotys su personalu, gauta šimtai pranešimų iš socialinių tinklų. Kaip matyti, prieš savaitę pietų Lietuvoje medžiai buvo gerokai žalesni nei šiaurėje ir rytinėje dalyje. Tai galėjo lemti pietuose buvusi aukštesnė temperatūra. Taip pat pakankamai žalia buvo ir centriniuose rajonuose. Žinoma dabar situacija jau pasikeitusi ir tokius stebėjimus reikėtų vykdyti nuolat, kad būtų galima matyti tendencijas.
JAV panašūs žemėlapiai kuriami nuolat, nes rudens spalvų fotografavimas tapęs viena iš turizmo šakų. Lietuvoje, ypač sovietmečiu, taip pat intensyviai buvo vykdomi fenologiniai stebėjimai (kada pagelsta lapai, kada pražysta vaismedžiai, kada pradeda bėgti sula ir pan.) Šie stebėjimai buvo labai reikalingi kolūkiams ir t. t. Deja, bet apie 2000 m. fenologinių ir agrometeorologinių stebėjimų tinklas buvo išardytas dėl lėšų trūkumo ir niekuomet neatsigavo iki buvusio lygio – stebėjimai atkurti tik dalinai ir nėra viešinami, nors visuomenei tikriausiai būtų įdomu.
P. S. Draugų kartografų atsiprašome – žemėlapis pieštas iš rankos