Lankantiems Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) paskaitas yra galimybė kartą per savaitę pasinaudoti baseino malonumais. O čia ne tik malonumai kūnui, kaskados, džiakuzi ar plaukiojimas. Pirmiausia baseine senjorai pagal kineziterapeutės Linos Baltrukovičienės komandą daro mankštos pratimus vandenyje. Lina baseine jau ne naujokė – skaičiuoja penktus darbo metus. Pro jos akis neprasprunda bet kaip atliekamas pratimas. O jei naujokui nesiseka tiksliai atlikti užduoties, visada dar kartą bus parodyta ir paaiškinta, kaip taisyklingai atlikti pratimą. Šio amžiaus senjorams tai itin svarbi priemonė. Nuolat girdime gydytojų rekomendacijas apie būtinus mankštos pratimus, judėjimą, pasivaiksčiojimus gryname ore, plaukiojimus, tad TAU klausytojai stropiai vykdo jų patarimus.
– Su kokia grupe įdomiau dirbti, ar kai mankštinasi gausus būrys, ar kai mažiau susirenka? – paklausiau Linutės, kai jau buvo atlikta mankšta.
– Man smagiau, kai didelė grupė dirba, – šypsodamasi atsakė kineziterapeutė. – Baseino plaukiojimo takeliai gana erdvūs, sutalpina daug norinčių pasimankštinti.
– Ar nenusibosta kelis kartus per savaitę bendrauti su tais pačiais senjorais?
– Ką jūs. Aš labai myliu savo darbą. Jau pradinėje svajojau apie darbą, susijusį su kūno kultūra. Bėgant metams, potraukis kūno kultūrai nepraėjo, tad gavus atetstatą, nereikėjo daug galvoti. Vilniaus kolegijoje sveikatos priežiūros fakultete kineziterapija kaip tik pats tas. Kai specialybė prie širdies, tai ir mokslai sekėsi puikiai. Greit prabėgo studijų metai. Baigusi kolegiją, gavau darbo pasiūlymą Vilkpėdės ligoninėje. Vėliau perviliojo Jono Girskio stuburo gydymo centras. Kineziterapinis darbas tuo ypatingas, kad gali pamatyti darbo rezultatus. Džiaugiausi kartu su pasveikusiais. Darbas Vilniuje, o mažoji dukrytė Širvintose. Teko spręsti dilemą, kas svarbiau. Žinoma, nugalėjo Širvintos: čia gimtinė, artimieji, namai. Čia dirbu mėgiamą darbą, gyvenu gražioje vietoje, mūsų kompaktiškas miestas, tad mėgstu vaikščioti pėsčiomis.
– Klausiau senjorų, ar patenkinti baseine teikiamomis paslaugomis. Išgirdau atsakymus, kad po mankštos jaučiasi daug žvaliau, sustiprėjo raumenys, pagerėjo kvėpavimas. Tačiau atsakiusieji pareiškė, kad be Linutės to nebūtų. Tad perduodu Jums besimankštinančių padėką už nuoširdų darbą ir mielą šypseną.
– Malonu girdėti. Džiaugiuosi, kad randam bendrą kalbą. Reiškia, mankštinsimės ir toliau, – kaip visada su šypsena atsakė kineziterapeutė Linutė Baltrukovičienė.
– Ačiū Jums už pokalbį ir iki kito karto.
Kineziterapeutę L. Baltrukovičienę kalbino V. Patinskienė
Nuotraukos V. Patinskienės ir N. Kučinskienės