Širvintų rajono Bočiai, gavę gidės Irenos Bagdanavičienės kvietimą, aplankė Valdovų rūmuose atidarytą parodą skirtą grafų Pacų istorijai ir paveldui, bei Vilniaus katedros požeminius.
Pacai- viena garsiausių, seniausių, įtakingiausių ir turtingiausių Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei labiausiai nusipelniusių didikų giminių, turėjusių grafų titulą. Išgirdome gidės pasakojimą apie didikų Pacų kilmę, jų politinę ir karinę veiklą, nuopelnus puoselėjant Lietuvos valstybę ir jos valstybingumo sergėjimo ir stiprinimo tradiciją. Aplankėme erdvę skirtą Pacų pasaulietiniam paveldui- jų svarbiausioms rezidencijoms Vilniuje, Jiezne, Dauspudoje, Varšuvoje- ir dvarų kultūrai. Pasigėrėjome Pacų rūmų architektūrinėmis dekoro detalėmis, Valdovų rūmuose rastais Pacų herbais puoštais kokliais, sukauptais dailės kolekcijos fragmentais, antikiniais reliktais, žymių dailininkų paveikslais, skulptūromis, taip pat grafui L.M. Pacui dedikuoto muzikinio kūrinio natomis.
Aplankius Katedros požemius, sužinojome, kad požemiai buvo Bažnyčiai ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei nusipelniusių asmenų laidojimo vieta. Juos laidodavo po katedros grindimis įruoštose kriptose. Pirmosios Vilniaus katedros grindys yra 2,7 m gylyje. Grindys perklotos daugiau kaip 12 kartų. Viso po katedra buvo 27 įvairaus gylio ir dydžio kriptų, kur iš jų 20 kriptų laidoti žymūs asmenys ; Kęsgailų, Monvydų, Goštautų, Katkevičių, Radvilų, Tiškevičių, Zavišų, Pacų, Valavičių, Bialozarų ir kitų garsių Lietuvos giminių šeimos nariai.
Kelionės įspūdžius aptarėme ir paragavome Jolantos pagamintų Kinų patiekalų Kinų perlas kavinėje Jeruzalės 29.
Širvintų Bočių taryba
Rašydami komentarą prisiimate visą atsakomybę dėl galimų pasekmių. Komentuokite atsakingai!