2025 m. sausio 29 d. įvyko  Širvintų rajono savivaldybės tarybos Komitetų posėdis. Paklausęs posėdžio įrašo buvau apstulbęs, kai išgirdau kokią tiesos neatitinkančią informaciją skleidžia rajono merė Živilė  Pinskuvienė.

Niekiniai, protu sunkiai suvokiami motyvai, pavyzdžiai ir argumentai, norint „išsilieti“, apšmeižti ir kompromituoti tris realiai oponuojančius Tarybos narius, pasiūlymus peržvelgti galimybes padidinti paramą Nevyriausybinių organizacijų projektų rėmimui teikusią Širvintų rajono vietos veiklos grupę (toliau-VVG),  mane – Vidmantą Mateiką, nors jau ir nesu Tarybos nariu, turėjo šokiruoti ne tik valdančios daugumos Tarybos narius, bet ir visus rajono gyventojus.

Širvintų r. VVG visuotiniame susirinkime  dalyvavo ir keli rajono Tarybos nariai, kurie, kaip ir aš, yra Bendruomenių pirmininkai. Šie Tarybos nariai taip pat bendru sutarimu pritarė kreipimuisi dėl  siūlymo Širvintų rajono savivaldybei padidinti paramą nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) planuojant 2025 metų biudžetą. Palyginus  nedidelių  ir kaimyninių Savivaldybių planuojamas lėšas rajonų biudžetuose nevyriausybinių organizacijų veiklai ir projektams skatinti, mūsų rajono biudžetas atrodo apgailėtinai. Rajono biudžete numatomos kelis kartus mažesnės lėšos ir metai iš metų nedidinamos.  Ne tik VVG skelbiamiems kvietimams teikti paraiškas, bet ir kitiems veiklos projektams, dalyvaujant ŽŪM, URM ir kt. fonduose yra svarbus finansinis prisidėjimas, kurį užtikrina Savivaldybių  asignavimų programose patvirtintos biudžeto lėšos.

Mane ne tik kaip NVO narį, Bendruomenės pirmininką, bet ir  kaip asmenį dar labiau šokiravo mano pavardės  ir melagingos informacijos viešinimas. Kokiais duomenimis, informacija remtasi skleidžiant šią tikrovės neatitinkančią informaciją, kad mano įgyvendinamam projektui skirta beveik 60 tūkst. Eur? Ar rajono valdovė žino kas skyrė lėšas? Galbūt tai žinoti turėtų Savivaldybės deleguota vietos valdžios atstovė? Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė dalyvavo projektų atrankos posėdyje ir tvirtino paramą pateiktiems projektams.  Kaip nustatyta  vietos projektų įgyvendinimo taisyklėse,  kuriamai darbo vietai kaime skiriama parama gali būti iki 50 tūkst. Eur, prisidedant ne mažiau 30 proc. nuosavų  lėšų. Pradedant įgyventinti projektą darbo vietai sukurti reikalingos patalpos,  įranga, taip pat turi būti parengti ir techniniai projektai. Projektų  kontrolės laikotarpis nuo 3 iki 5 metų, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) vykdo patikras, yra renkami finansinės atskaitomybės dokumentai, kurie tikrinami VMI, Sodrai teikiami duomenys. Ar Širvintų rajono Savivaldybė, skirtingai nuo kitų savivaldybių, savo biudžete kada nors turėjo bent jau patenkinamą planuojamą paramą verslo aplinkos gerinimui, viešųjų paslaugų verslui teikimui?

Apie kokias patikras kalbate posėdyje? Ką jus tikrinsite? Verslo objektus?

Mere Ž. Pinskuviene, apie kokius Savivaldybės prisidėjimus įmonėms (tuo pačiu ir man) postringaujate?

Esu smulkus verslininkas, turiu keletą verslų ir mane labai liūdina tokie melagingi merės pasisakymai. Normali merė turėtų telkti bendruomenes ir džiaugtis, kad kuriamos darbo vietos, daug verslų gauna finansinę paramą iš Europos Sąjungos lėšų.

Dar sykį noriu paklausti rajono merės: KADA IR KOKIOMIS LĖŠOMIS FINANSAVOTE MANO PROJEKTĄ?

Džiugu stebėti kaip kitų rajonų merai, savo pasisakymais konferencijose, atsiliepimais internetinėse svetainėse vertina savo rajonų, miestų VVG, juk per jas rajonuose auga veiklų ir ekonominis gyvybingumas.

Turiu dar vieną klausimą: kodėl merė Ž. Pinskuvienė tik rinkiminiu laikotarpiu kalbėjo kitaip, pirmą kartą labai trumpam atvykusi į VVG 20-mečio konferenciją? Konferencijoje buvo pristatyta ir mano vaisių ir daržovių džiovinimo produkcija (kviečiu susipažinti ir skaitytojus, paspaudus ŠIĄ nuorodą), o merė, kaip ir kiti, gavo dovanų vaisių dėžutę. Net pareiškė norą dovaną paimti tik iš mano rankų, o mane apdovanojo bučiniu. Aišku, aš nustebau, bet pagalvojau, kad taip buvo parodyta pagarba man ir mano kuriamam verslui. Pasirodo, kad labai klydau.

Šiek tiek apmaudu, kad mūsų rajone taip nevertinamas vietinis verslas. Pavyzdžiui, šiuo mano projektu įsteigus naują vaisių, daržovių, uogų ir kt. produktų džiovinimo paslaugas teikiantį šeimos verslą buvo sukurtas ir produkcijos prekinis ženklas „Dry up“. Žemės ūkio ministerija 2024 m. projektą atrinko nominacijai už naujovių diegimą ne žemės ūkio verslo srityje. Tai jau ne pirmas Širvintų r. VVG strategijos paramos lėšomis finansuotas ir įgyvendintas projektas, kuris Lietuvoje buvo išskirtas kaip gerųjų projektų pavyzdys. Atspėkite ar nors vienas jų sulaukė Savivaldybės dėmesio?

Įdomu,  kodėl nesigirdi Širvintų MIESTO vietos veiklos grupės, juk ją Kultūros namų salėje 2015 m. inicijavo pati merė, jos paskutinis vadovas, regis, buvo ištikimas merės bendražygis Gintaras Bielskis? VĮ Registrų centras skelbia, kad miesto VVG likviduota, nes kelerius metus nepateikė finansinių veiklos ataskaitų. Kodėl Širvintų mieste veikiančios NVO, verslo įmonės neturi tokių galimybių, kaip Elektrėnai, Molėtai, Ukmergė, Švenčionys?

Ir pabaigai REIKALAVIMAS merei:

Aš, Vidmantas Mateika, reikalauju artimiausiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos Komitetų posėdyje paneigti 2025 m. sausio 29 dienos Širvintų rajono savivaldybės tarybos Komitetų posėdyje paskelbtą melagingą informaciją apie gautą paramos sumą mano verslui.

Reikalavimo neįvykdžius, pasilieku galimybę to reikalauti teisinėmis priemonėmis.

 

Vidmantas Mateika

Smulkus Širvintų rajono verslininkas

 

 

Įkeliama

Vienas atsakymas į “Kodėl merė Živilė Pinskuvienė meluoja?”
  1. Vidmantai Mateika, ar jau atleidote Merei ir administracijos direktorei,kai atsisakė už savivaldybės lėšas nupirkti Jūsų „Limonadinę” esančią Zibaluose?

Parašykite komentarą

Žemiau esančiame lange parašykite savo komentarą

Rašydami komentarą prisiimate visą atsakomybę dėl galimų pasekmių. Komentuokite atsakingai!