
Pirma diena. Pėsčiomis vaikščiojame po senamiestį, kur susipažinome su jo istoriją, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia daug paminklų, bažnyčių. Po trumpos pažinties su senamiesčiu nuvykome į moderniausią Europoje technologijų muziejų – Koperniko mokslo centrą`. Čia nebuvo jokių gidų bei bukletų. Prie kiekvieno eksponato pateikta instrukcija lenkų ir anglų kalbomis. Šiame muziejuje įdomiai ir žaismingai pateikti įvairių mokslo sričių išradimai ir technologijos, muziejuje svajonės tampa realybe. Lankėmės Varšuvos bibliotekos apžvalgos aikštelėje, iš kur gerai matėsi dalis Varšuvos miesto. Po šios apžvalgos nuvykome į viešbutį “Campanile”, gerai pailsėjome, o ryte po pusryčių vėl vykome į senamiestį.

Varšuvos pilies aikštė – istorinė. Šioje aikštėje stovi aukščiausias karaliaus Zigmanto III Vazos kolona – pirmasis paminklas pasauliečiui Lenkijoje, priešais Karaliaus pilį – buvusią oficialią Lenkijos monarchų rezidenciją. Čia lankosi daug turistų ir vietos gyventojų. Apsilankėme šv, Jono katedroje – gotikinė – baigta statyti 15 a. pradžioje. Yra svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkė, kuri karo metais buvo sugriauta ir vėl atstatyta. Katedros požemiuose palaidoti žymūs šios šalies žmonės.

Varšuvos barbakanas – tai Varšuvos gynybinių sienų su švedais likučiai pastatyti 1548 m. Dabar pagal galimybes – rekonstruojamas.
Aplankėme 12-mečio sukilėlio berniuko paminklą. Varšuvos simboliu vadinamą – Undinėlės paminklą.
Lankėmes Varšuvos Karališkoje pilyje. Ši pilis daug kartų buvo sugriauta ir vėl atstatyta. 17 a. vid. pilis buvo nusiaubta švedų ir vėl atstatyta. Šioje pilyje paskutinis rezidavo Varšuvos kunigaikštystės vadovas.
Atkūrus Lenkijos valstybę 20 a. Varšuvos pilis buvo restauruota, joje įrengti prezidento apartamentai. 1939 m. prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, pilis sudegė, o vokiečių kariuomenė 1944 m. ją sulygino su žeme. Ilgai vyko derybos dėl Varšuvos Karališkos pilies atstatymo, kaip Lenkijos valstybinio simbolio atkūrimo. 1971-1984 m. ji buvo atstatyta, o interjerai įrengti 1988 m. Dabar pilyje veikia muziejus, Šalia pilies yra gražus parkas.
Apžiūrėję Karališkąją pilį išvykome į namus.
Tekstas ir nuotraukos Reginos Ambrazienės