Šiais metais, liepos 6-ą dieną, minėdami Lietuvos 767-mečio gimtadienį, Mindaugo karūnavimo dieną, Riešės vaikų darželyje buvo suorganizuota respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualioji kūrybinė – meninė foto paroda „Kuriu karūną Mindaugui”.
Prie projekto prisijungė daugiau kaip 40 ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų iš visos Lietuvos. Pedagogai kartu su auklėtiniais kūrybiškai, žaismingai, pasitelkdami vaikų mėgstamus simbolius, priemones kūrė karūnas Karaliui Mindaugui.
Priėmęs krikštą ir karūną, vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas davė pradžią Lietuvos europėjimui. Liepos 6-oji minima kaip pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė, tai Valstybės diena.
Karūna – svarbiausias karalystės ir tos šalies karaliaus valdžios simbolis, puošnus galvos papuošimas, kartais dar vadinamas karališkuoju vainiku, skrybėle ir dar karaliaus kepure. Nuo seniausių laikų karūna laikoma ne tik karaliaus didybės ir galybės simboliu, bet ir valstybės simboliu. Karūnų blizgesys ir karališkoji didybė viliojo pasaulio galinguosius ir jie dėl jos nuolat varžydavosi ir grumdavosi. Dėl karūnų garbės kildavo karai, buvo daug nelaimių ir negandų. Jos buvo vagiamos ir slepiamos, buvo gerbiamos ir niekinamos, bet ir saugomos, perduodamos iš kartos į kartą…
Idėją atspindi seimo pirmininkės I.Degutienės mintis: „Istorija rašo ne tik karaliai, prezidentai. Istoriją rašo ir šalia jų esantys žmonės – kiekvienas, dirbantis savo kraštui, savo tautai, savo valstybei.”
O mes pedagogai siunčiame savo žinutę vaikams, kuriame tokią istoriją, kuria didžiuotumėmės ir mes, ir ateinančios kartos.
Pasidžiaukime pedagogų, jų auklėtinių kūrybiniais darbeliais ir vasara kvepiančiomis akimirkomis iš respublikinio vaikų ir pedagogų projekto „Kuriu karūną Mindaugui”
Riešės vaikų darželio IU mokytoja ir projekto vadovė Agnė Rudytė
Džiugina gražios ir prasmingos iniciatyvos. Aišku, norisi, kad jos nepatrukdytų nešioti nematomą savigarbos ir pagarbos karūną. PAgarbiai